ثبت اختراع شرکت اصفهان نما

عنوان اختراع : درب تمام اتوماتیک بالارونده با قابلیت استفاده دستی برای عبور نفر
امروزه با ماشینی شدن زندگی بشر و به وجود امدن فناوری ها در راستای اتوماسیون ساختمان ها بر ان شدیم که در راستای خودکفایی و تولید ملی و به طور کلی توسعه این صنایع در داخل کشور وایجاد فرصت های شغلی جدید در این ضمینه با توجه به محدودیت های مختلف انواع درب های اتوماتیک وارداتی موجود در کشور تصمیم به طراحی و ساخت نمونه ای جدید از این تکنولوژی گرفتیم.
هدف اصلی از طراحی و ساخت درب تمام اتوماتیک بالارونده با قابلیت استفاده دستی برای نفر دستیابی به تکنولوژی بومی، قیمتی بسیار پایین، کارایی بالا و حذف محدودیت های محصولات موجود در بازار است.

مشکلات درب های موجود در بازار و چگونگی حل این مشکلات
1-درب های اتوماتیک لولایی که توسط دو بازوی الکترونیکی و یا هیدرولیکی و یک مدار فرمان درب های لولایی عادی را به درب های اتوماتیک بازویی تبدیل می کنند دارای نواقصی به شرح زیر هستند:
الف. اگر پارکینگ کوچک باشد و درب ها به داخل باز شوند با پارک شدن خودرو در داخل پارکینگ دیگر امکان بسته شدن درب نیست.
ب. در صورتی که پارکینگ در داخل کوچه باشد امکان باز شدن لنگه های درب به بیرون خانه نیست زیرا عرض کوچه را کم میکند و مانع پیچیدن خودرو به داخل پارکینگ می شود.

چگونگی حل مشکل درب های بازویی
درب های تمام اتوماتیک بالارونده با بالا رفتن تمام درب به صورت یک تکه مانع ورود خودرو از کوچه به پارکینگ نمی شود و این امکان را ایجاد می کنند که در نزدیکترین فاصله در پشت در قرار گیرد که برای پارکینگ هایی که گنجایش طولی یک خودرو را دارند بسیار کارامد است.
2-مشکل درب های ریلی که توسط یک عدد موتور به وسیله دنده شانه ای یا زنجیر و یک مدار فرمان این امکان را فراهم میکنند که به صورت اتوماتیک درب حرکت ریلی خود را داشته باشد این است که امکان استفاده این درب ها زمانی وجود دارد که فضای خالی به اندازه عرض درب روی دیوارهای کناری وجود داشته باشد که باتوجه به این موضوع برای ساختمان هایی که ورودی های کم عرض دارند قابل استفاده نیستند.

چگونگی حل مشکل درب های اتوماتیک ریلی
درب های اتوماتیک بالارونده با استفاده از فضای غیرقابل استفاده بالای درب این مشکل را به صورت کامل حل می کند.
3-نواقص درب های کرکره ای آلومینیومی که تشکیل شده از تیغه هایی که به صورت کشویی درون هم قرار میگیرند و قابلیت رول شدن درب فراهم می کنند و توسط موتور به صورت اتوماتیک در بالاو درب رول میشوند به شرح زیر است:
الف. چون هنگام باز شدن درب تمام تیغه های ان بایستی در بالا به صورت حلزونی روی هم قرار گیرند قطر زیادی پیدا می کنند که این مسئله برای مکان هایی که ارتفاع کمی دارند مشکل بزرگی محسوب می شود.
ب. این درب ها به دلیل استفاده بالاجبار از تیغه های نازک الومینیومی امنیت بسیار کمی دارند.
ج. نحوه ساخت این درب ها به صورت یک تکه است یعنی هنگام عبور نفر از انها بایستی کل درب باز شود تا امکان عبور برای او فراهم شود.

چگونگی حل مشکل درب های اتوماتیک کرکره
در درب اتوماتیک بالارونده چون تمام درب به صورت یک تکه از حالت بسته(عمودی) به حالت باز(افقی) درمی اید نسبت به درب های کرکره ارتفاع کمتری را اشغال میکند.
این درب قابلیت ساخت با انواع فلزات اهن و الومینیوم را دارد که از لحاظ امنیتی برتری قابل توجهی نسبت به درب های کرکره خواهد داشت.
یکی از مزایای قابل توجه در این نوع درب نسبت به درب کرکره وجود لنگه درب نفر رو در ان است که ضرورت باز شدن کل درب را برای عبور یک نفر از میان بر میدارد.
4-مشکل درب های سکشنال یا سقفی که توسط یک ریل به زیرسقف انتقال می یابد و معمولا از الومینیوم و کامپوزیت ساخته میشود وارداتی بودن تمام قطعات انهاست که با وجود امنیت پایین و وزن کم انها قیمت بسیار بالایی دارند.

چگونگی حل مشکل درب های اتوماتیک کرکره
درب اتوماتیک بالارونده امکان ساخت با فلزات مختف را دارد و از موتور های موجود در بازار داخلی استفاده میکندکه این خود موجبات قیمت پایین انها را فراهم میکند.
 
دیگر ویژگی های درب های اتوماتیک بالارونده
1-قابلیت همسان سازی با نمای ساختمان به این صورت که چهارچوب اهنی این درب میتواند به گونه ای ساخته شود که لنگه با هر جنس(اهن، الومینیوم، چوب، سنگ و...) و طرحی که مورد نظر است روی ان سوار شود.
2-وجود وزنه تعادل در این نوع درب قابلیت باز و بسته شدن درب به اسانی را به صورت دستی برای مواقع قطع برق ایجاد میکند.
3-در زمان بسته بودن کامل درب اتوماتیک با باز شدن لنگه نفر رو با استفاده از قفل های کلیدی امکان عبور برای نفر را ایجاد میکند.
4-حرکت نرم و بی صدای درب با اصطکاک بسیار پایین لنگه با چهارچوب
 
 
کارکرد سیستم درب اتوماتیک بالارونده
در این درب اتوماتیک با چرخش موتور، شفت متصل به ان نیز که از یک طرف به موتور و از طرف دیگر بر روی یاتاقان بلبرینگی سوار است شروع به چرخش می کند در این چرخش به وسیله دو سیم بکسل نیروی شفت را در راستای عمودی به بلبرینگ های اصلی درب (که این امکان را برای درب ایجاد میکند که در راستای ریل های اصلی به بالا حرکت کند) انتقال می دهد با ایجاد نیروی عمودی توسط موتور درب میخواهد به سمت بالا حرکت کند در این موقع اهرم راهنما این نقش را به عهده دارد که مقابل حرکت عمودی مقاومت ایجاد کرده و این مقاومت باعث میشود که در حول بلبرینگ کوچک روی ریل کوچک بچرخد و لنگه از راستای عمودی خارج شده. هرچه موتور بلبرینگ اصلی را بالاتر میکشد، اهرم راهنما نیز لنگه را به راستای افقی نزدیک میکند تا در نهایت در بالاترین نقطه چهارچوب، لنگه به صورت کاملا افقی می ایستد.

نقشه شرکت

اطلاعات تماس


Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getPath() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/esfahannama/public_html/home/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 57

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryPath::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/esfahannama/public_html/home/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/path/path.php on line 36

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getLibrary() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/esfahannama/public_html/home/plugins/content/phocagallery/phocagallery.php on line 64

Deprecated: Non-static method PhocaGalleryLibrary::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/esfahannama/public_html/home/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/library/library.php on line 44
  • نشانی : اصفهان - خیابان سجاد - خیابان حضرت قائم (ع) - روبه روی دبستان نیایش - واحد 721
  •  تلفن: 16603828-031
  •  فکس:16603840-031
  • ایمیل: